Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/8/a/5/fortellingenskraft.no/httpd.www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/8/a/5/fortellingenskraft.no/httpd.www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/8/a/5/fortellingenskraft.no/httpd.www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679 De nominerte til Fortellerprisen 2020/21 – Fortellingens kraft 2021

De nominerte til Fortellerprisen 2020/21

AVIS / NETT

ADRESSEAVISEN – Rønningen, Thanem, Sanne, Nilsson, Alsaker Vikan: Stalker
ADRESSEAVISEN Solberg, Kilnes, Dybdahl, Ødegaard og Nilsson_Hvem kan redde Emma
ADRESSEAVISEN – Toini Thanem, Kari-Anne Aarvåg med flere_Et år med korona
ADRESSEAVISEN – Mari By Rise og Lajla Ellingsen_Umistelige Mari
AFTENPOSTEN – Ingeborg Senneset
AFTENPOSTEN – Stolt-Nielsen, Skogstrøm, med flere_tobrødre
AFTENPOSTEN – Anette Aasheim og Ingunn Røren _De rakk ikke å bli voksne.
AFTENPOSTEN – Anette Aasheim og Tomm Kristiansen_Øyenvitnet
AFTENPOSTEN – Robert Veiåker Johansen og Torgeir Strandberg_Den siste kampen
AFTENPOSTEN – Anette Aasheim og Adriane Lilleskare Lunde_Snapchatsaken
AFTENPOSTEN – Adriane Lilleskare Lunde og Paal Audestad_Et lite liv
AFTENPOSTEN – Hagesæther og Audestad_Et hull i hjertet
BERGENS TIDENDE – Kjersti Mjør – Guten som berre ville heim
BERGENS TIDENDE – Adalheidur Oldeide: Gåta Jhonatan
BERGENS TIDENDE – Nilsen, Klemetsen, Orlich: Stopp, stopp, brøler Morten. Nå dør jeg.
BERGENS TIDENDE – Andersson og Bøe: Tunnelene som skremmer brannsjefen
DAGBLADET – Rannveig Korneliussen og Rønnaug Jarlsbo_overleverne
DAGBLADET – Therese Doksheim Skaug_Fra master-student til hjemløs
DAGEN – Johanna Magdalena Husebye_Miriams historie
DAGEN – Johanna Magdalena Husebye_Nummer 33
DAGEN – Bjørn Olav Hammerstad_Anne-Pia
DAGEN – Johanna Magdalena Husebye_Dødens Dag
DAGEN – Bjørn Olav Hammerstad_ reidun ser utover havet
DAGEN – Bjørn Olav Hammerstad_dobbeltspillet
DN – Ola Halvorsen – Fire saker
DN – Mette Karlsvik_Strålevernsforskeren Ulf Tveten
DN – Nils Anker_ DNS KORONARAMMEDE JOURNALIST (2 nominasjoner)
DN – Eskil Engdal_Det er vår soleklare rett
DN – Nils Anker og Aleksander Nordahl – Kjærlighetshistorien om hvalen og Hesten
DN – Ola Jordheim Halvorsen_Trenger vi kjøttet? (2 nominasjoner)
DN – Benedicte Ramm_advokat Stig Bech forteller om livet som bipolar
DN – Eskil Engdal og Andre Liohn_amazonas-brenner
DN – Ola Jordheim Halvorsen_GJEDDA ER TROFÉJEGERNES NYE DILLE
DN – Madsen, Ånestad ogMelgård_EQUINOR-SKANDALEN I USA
DN – Lars Backe Madsen_ hvordan går det med Hans-Wilhelm Steinfeld
DN – Ola Halvorsen_På byen med hopplegenden Noriaki Kasai
FRILANS – Per Christian Selmer-Anderssen og Kyrre Lien_ en-europeisk-odysse
JOURNALISTEN – Lindebø, Flaarønnig, Silvola og Valle_arbeidsmiljø_DN
KLASSEKAMPEN – Yohan Shanmugaratnam: Siste salme for Aberfan
KLASSEKAMPEN – Knut Gjerseth Olsen_ Redningsvesten
KLASSEKAMPEN- Emma Tollersrud: Dagene med Johanne
KLASSEKAMPEN – Knut Gjerseth Olsen_ Hundre år og allting glemt
Megafon – Irene R. Mjelde – Tatiana Pereira
NRK – Gyda Katrine Hesla_ Julegaven fra Helvete
NRK – Frida J. Krüger, Kirsti Kringstad og Thor Amund Hagen_Søstre i skammen
NRK – Chris Veløy og Erlend Lånke Solbu_fedmemysteriet
NRK – Roger Sevrin Bruland – på innsiden av italias koronakrig
NRK – Gyda Katrine Hesla: mysteriet på vidda
NRK – Mona Myklebust: Gutten som kom flytende til Karmøy
NRK – Johnsen Helledal og Martin Skjæråsen_Frø i fare
NRK – Frida J. Krüger, Kirsti Kringstad og Thor Amund Hagen_i grenseland
NRK – hele teamet: Slik blir klimaet i din kommune
NRK – Kaja Kirsebom_Hold pusten
NRK – Geir Bjarte Hjetland og Håvard Heggen_serieovergriperen
NRK – Krüger, Hagen og Kringstad_Før det er for sent
NRK – Inghild Eriksen_flaggskipet
NRK – Beth Mørch Pettersen og Ole-Fredrik Lambertsen_Generasjon boligtaper
NRK – Maren Kvamme Hagen og Kjersti Lofthaug: Ein hest og ei landeplage
NRK – Ann Eli Nøsen og Kaja Kristin Ness_De dyrebare timene
NRK – Kaja Kirsebom_hvem er silje
NRK – Yasmin Sunde Hoel, Erlend Lånke Solbu_hundreårstalentet
NRK – Eirik Haukenes_Mannbjørn
NRK – Bjørn Asle Nord og Ronald Hole Fossåskaret_Blålys for havet
NRK – Kaja Kristin Ness og Tuva Tagseth_de dødes fjell
STAVANGER AFTENBLAD – Fjellberg, Johannesen, Munkvik, Refvem og Åreskjold_Artin
STAVANGER AFTENBLAD – Anders Minge_ Guos lille røde
STAVANGER AFTENBLAD – Anders Minge_ Egil, Basse, bensinstasjonen og bilene
STAVANGER AFTENBLAD – Anders Minge_ Lailas lange vei hjem
STAVANGER AFTENBLAD – Jan Zahl og Anders Minge: Men 17. mai er likevel 17. mai
VG – Anders K. Christiansen med flere_Idrettsovergrepene
VG – Kingsrød, Hansen, Steinbakk, Møller Hansen og Bryn Damsgård: Tarjeis eksperiment
VG – Monica Flatabø: Dukkemannen (Også podcast: VG-Svarttrost/Sindre Leganger)
VG – Grivi Norman, Berg og Rasmussen_Da Norge stengte ned
VG – Lara Rashid, Ylva Helene Schwenke med flere_Dagen som endret Norge (Flere saker)
VG – Einar Otto Stangvik, Jonas Nilsson med flere_baneheia
VÅRT LAND – Erstad og Berge: Dette må de no ha gløymt no (2 nominasjoner)
VÅRT LAND – Kruse og Berge:De valgte bort sin egen sønn. Så valgte de å begrave ham

TV
NRK – Vasstrand, Gjesdal, Skjerping, Jørpeland_krigerhjerte
TV2 – Øystein Bogen og Aage Aune: «Døden i dypet»
TV2 – Vårt lille land: Gåten David Toska pluss longread nett
TV2 – Vårt lille land: Trillingene og de ukjente varslerne pluss longread nett
TV2 – Vårt lille land_Brevet på kjøkkenbordet
TV2 – Gran, Orset, Økland og Sunde_amerikanske presidentvalget pluss nettsaker

PODCAST
AFTENPOSTEN – Wictorsen, Strøm og Daatland_Noen å hate
SVARTTROST-FABEL – Kjetil Østli og Sindre Leganger “Nokas-millionene
MONSTER-NRK – Joachim Førsund og Sigurd Øygarden Flæten_Det Svarte Flagget
MONSTER-NRK – Joachim Førsund, Sigurd Øygarden Flæten og Kine Jeanette Solberg: Ari
MONSTER-NRK – Førsund, Øygarden Flæten og solberg: Tobias
NRK – Hele historien – Spionen Treholt (3 nominasjoner)
NRK – Mona Myklebust: Journalist Daphne Galicia
SVARTTROST-NRK – Kari Hesthamar_ Martin (2 nominasjoner)
NRK – Ragna Nordenborg_Tragedien på Roskildefestivalen
SVARTTROST-NRK – Trude Lorentzen/Sindre Leganger: Quislings koffert pluss longread nett
NRK – Alsaker og Saugestad: HELE HISTORIEN OM 22. JULI (2 nominasjoner)
STAVANGER AFTENBLAD – Hans Petter Aass, Rune Vandvik, Elisabeth Risa: Savnet
VG – Torp, Askild Matre Aasarød, Gordon Andersen, Erlend Ofte Arntsen: Våpendrageren

BOK
Elida Høeg “Håpet er i gatene”

Copyright 2021 Fortellingens kraft.